filmweb.pl
Filmy
Strona główna filmów
Premiery i zapowiedzi
Zwiastuny
Baza filmów
Baza osób kina
Baza postaci
Baza światów
Nagrody
Newsy
Recenzje
Magazyn
Filmweb poleca
Programy filmwebu
Seriale
Strona główna seriali
Premiery i zapowiedzi
Baza seriali
Baza programów
Newsy
Recenzje
Serial Killers
Gry
Strona główna gier
Premiery i zapowiedzi
Baza gier
Recenzje gier
Rankingi
Ranking nowości
Ranking top 500
Ranking oczekiwanych
Nowości serialowe
Seriale top 500
Filmy na VOD
Seriale na VOD
Oryginalne produkcje
Ludzie filmu
Najlepsze role
Gry wideo
Box office
Filmy dla mężczyzn z marką BIC
Canal+
Mój Filmweb
Oceny znajomych
Rekomendacje
Mój profil
Chcę zobaczyć
Moje oceny
Konkursy
Quizy
Ankiety
Ranking użytkowników
Forum
Repertuar Kin
VOD
Popularne
Nowości
Najlepsze
Wkrótce
Darmowe
Program TV
Program TV
Zobacz sekcję
Amanda
2020
http://www.filmweb.no/filmfestivalen/
Norweski Międzynarodowy Festiwal Filmowy
Data wręczenia nagród:
15 sierpnia
Amanda
Najlepszy kinowy film norweski
wygrane
Nasze dzieci
(2019)
Dag Johan Haugerud
,
Yngve Sæther
Kiedy trzynastoletnia dziewczynka poważnie rani swojego kolegę z klasy, pracownicy szkoły i rodzice muszą poradzić sobie z traumatyczną sytuacją.
nominacje
Autoportret
(2020)
Margreth Olin
,
Espen Wallin
,
Katja Høgset
Nadzieja
(2019)
Maria Sødahl
,
Thomas Robsahm
Najlepszy film dla dzieci i młodzieży
wygrane
Wszyscy za jednego
(2020)
Johanne Helgeland
,
Cornelia Boysen
W czasie II WŚ Otto i Gerda muszą wraz z dwójką ukrywającego się u nich w domu żydowskiego rodzeństwa przedostać się do neutralnej Szwecji, po tym jak ich rodzice zostają aresztowani za udział w ruchu oporu.
nominacje
Kapitan Szablozęby i magiczny diament
(2019)
Eirik Smidesang Slåen
,
Ove Heiborg
,
Heidi Palm Sandberg
,
Rasmus A. Sivertsen
,
Marit Moum Aune
W poszukiwaniu Złotego Zamku
(2019)
Mikkel Brænne Sandemose
,
Åshild Ariane Ramborg
,
Synnøve Hørsdal
Najlepszy reżyser
wygrane
[Dag Johan Haugerud]
Dag Johan Haugerud
Nasze dzieci
(2019)
nominacje
Jorunn Myklebust Syversen
Disco
(2019)
Maria Sødahl
Nadzieja
(2019)
Najlepsza aktorka
wygrane
[Andrea Bræin Hovig]
Andrea Bræin Hovig
jako Anja w filmie
Nadzieja
(2019)
nominacje
Josefine Frida Pettersen
Disco
(2019)
Henriette Steenstrup
Nasze dzieci
(2019)
Najlepszy aktor
wygrane
[Jan Gunnar Røise]
Jan Gunnar Røise
jako Anders w filmie
Nasze dzieci
(2019)
nominacje
Herbert Nordrum
Fjols til Fjells
(2020)
Stellan Skarsgård
Nadzieja
(2019)
Najlepsza aktorka drugoplanowa
wygrane
[Ingvild Holthe Bygdnes]
Ingvild Holthe Bygdnes
jako Andrea w filmie
Tunel
(2019)
nominacje
Yngvild Støen Grotmol
Alle utlendinger har lukka gardiner
(2020)
Gjertrud L. Jynge
Nadzieja
(2019)
Najlepszy aktor drugoplanowy
wygrane
[Thorbjørn Harr]
Thorbjørn Harr
jako Per Erik Lundemo w filmie
Nasze dzieci
(2019)
nominacje
Alexander Scheer
Agentka
(2019)
Jonatan Rodriguez
Alle utlendinger har lukka gardiner
(2020)
Najlepsza charakteryzacja
wygrane
Agentka
(2019)
Nazistowski komisarz proponuje znanej aktorce zostanie szpiegiem, nie mając świadomości, że ukrywa ona przed nim pewien bardzo ważny fakt.
nominacje
Disco
(2019)
W poszukiwaniu Złotego Zamku
(2019)
Najlepsza muzyka
wygrane
Nasze dzieci
(2019)
Peder Kjellsby
,
Arnaud Fleurent-Didier
Kiedy trzynastoletnia dziewczynka poważnie rani swojego kolegę z klasy, pracownicy szkoły i rodzice muszą poradzić sobie z traumatyczną sytuacją.
nominacje
Torden
(2020)
Marcus Paus
W poszukiwaniu Złotego Zamku
(2019)
Ginge Anvik
Najlepsza scenografia
wygrane
Nadzieja
(2019)
Jørgen Stangebye Larsen
nominacje
Alle utlendinger har lukka gardiner
(2020)
Ragnhild Juliane Sletta
W poszukiwaniu Złotego Zamku
(2019)
Merete Boström
Najlepsze efekty specjalne
wygrane
W poszukiwaniu Złotego Zamku
(2019)
Espen wspólnie z księżniczką wyrusza na poszukiwanie żywej wody, chcąc uratować życie pary królewskiej.
nominacje
Kapitan Szablozęby i magiczny diament
(2019)
Torden
(2020)
Najlepsze kostiumy
wygrane
Agentka
(2019)
Ulrika Sjölin
Nazistowski komisarz proponuje znanej aktorce zostanie szpiegiem, nie mając świadomości, że ukrywa ona przed nim pewien bardzo ważny fakt.
nominacje
Alle utlendinger har lukka gardiner
(2020)
Bella Leikanger Mork
W poszukiwaniu Złotego Zamku
(2019)
Karen Fabritius Gram
Najlepsze zdjęcia
wygrane
Nasze dzieci
(2019)
Øystein Mamen
Kiedy trzynastoletnia dziewczynka poważnie rani swojego kolegę z klasy, pracownicy szkoły i rodzice muszą poradzić sobie z traumatyczną sytuacją.
nominacje
Disco
(2019)
Marius Matzow Gulbrandsen
Nadzieja
(2019)
Manuel Alberto Claro
Najlepszy dźwięk
wygrane
Nasze dzieci
(2019)
Gisle Tveito
Kiedy trzynastoletnia dziewczynka poważnie rani swojego kolegę z klasy, pracownicy szkoły i rodzice muszą poradzić sobie z traumatyczną sytuacją.
nominacje
Alle utlendinger har lukka gardiner
(2020)
Yvonne Stenberg
Disco
(2019)
Johan Rasmus Pram
,
Svein-Ketil Bjøntegård
Najlepszy film dokumentalny
wygrane
Autoportret
(2020)
Margreth Olin
,
Espen Wallin
,
Katja Høgset
Lene Marie Fossen poprzez fotografię desperacko walczy ze swoją anoreksją.
nominacje
iHuman
(2019)
Jonathan Borge Lie
,
Tonje Hessen Schei
Wszystko, kim jestem
(2020)
Anita Rehoff Larsen
,
Tone Grøttjord-Glenne
Najlepszy film krótkometrażowy
wygrane
Kochanka z Manili
(2019)
Johanna Pyykkö
Lars wyjeżdża na Filipiny, aby ułożyć sobie życie na nowo. Tam poznaje piękną kobietę, z którą wiąże wielkie nadzieje na lepszą przyszłość.
nominacje
De Berørte
(2020)
Rikke Gregersen
Menneskets opprinnelse
(2019)
Pjotr Sapegin
Najlepszy kinowy film zagraniczny
wygrane
Joker
(2019)
Todd Phillips
Strudzony życiem komik popada w obłęd i staje się psychopatycznym mordercą.
nominacje
Parasite
(2019)
Joon-ho Bong
Pewnego razu... w Hollywood
(2019)
Quentin Tarantino
Najlepszy montaż
wygrane
Nasze dzieci
(2019)
Jens Christian Fodstad
Kiedy trzynastoletnia dziewczynka poważnie rani swojego kolegę z klasy, pracownicy szkoły i rodzice muszą poradzić sobie z traumatyczną sytuacją.
nominacje
Autoportret
(2020)
Michał Leszczyłowski
,
Helge Billing
W poszukiwaniu Złotego Zamku
(2019)
Christoffer Heie
Najlepszy scenariusz
wygrane
Nasze dzieci
(2019)
Dag Johan Haugerud
Kiedy trzynastoletnia dziewczynka poważnie rani swojego kolegę z klasy, pracownicy szkoły i rodzice muszą poradzić sobie z traumatyczną sytuacją.
nominacje
Nadzieja
(2019)
Maria Sødahl
Wszyscy za jednego
(2020)
Maja Lunde
Wyróżnieni w roku 2020
Nasze dzieci
(
9/10
)
Nadzieja
(
2/8
)
Agentka
(
2/3
)
W poszukiwaniu Złotego Zamku
(
1/7
)
Autoportret
(
1/3
)
Wszyscy za jednego
(
1/2
)
Joker
(
1/1
)
Tunel
(
1/1
)
Kochanka z Manili
(
1/1
)
Disco
(
0/5
)
Pobierz aplikację Filmwebu!
Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.